C3604 Round Section Rd Offset H-Pull Timber Handle Set- 400 CTC 600 OA
Stock Code:
C3604OAK
Stock Code:
C3604WAL
- Made-to-order
- DDA Compliant AS1428.1
- Australian Made
- Made-to-order
- DDA Compliant AS1428.1
- Australian Made
Price:
$808.06
Price:
$808.06
Stock Level:
Made to Order
Stock Level:
Made to Order
Leadtime:
10 Days
Leadtime:
10 Days
#9D7B68
#dfcba4
| Diameter | 32mm |
| Standoff | 32mm Dia |
| Projection | 72mm |
| Length | 600mm |
| CTC | 400mm |
| Finger Clearance | 40mm |
| Material | American White Oak |
| Finish | OAK/SSS |
| DDA Compliant | DDA Compliant AS1428.2 |
| Warranty | 10 Years |
| Diameter | 32mm |
| Standoff | 32mm Dia |
| Projection | 72mm |
| Length | 600mm |
| CTC | 400mm |
| Finger Clearance | 40mm |
| Material | American Walnut |
| Finish | WAL |
| DDA Compliant | DDA Compliant AS1428.2 |
| Warranty | 10 Years |
CUSTOMISATION STARTS HERE
Transform your vision into reality with our custom design service - perfectly curate and elevate any project with our wide range of customisation services.