C3508 Round Section H-Pull Timber Handle Set - 800 CTC 1000 OA
Stock Code:
C3508OAK
Stock Code:
C3508WAL
- Made-to-order
- DDA Compliant AS1428.1
- Australian Made
- Made-to-order
- DDA Compliant AS1428.1
- Australian Made
Price:
$955.54
Price:
$955.54
Stock Level:
Made to Order
Stock Level:
Made to Order
Leadtime:
10 Days
Leadtime:
10 Days
#9D7B68
#dfcba4
| Diameter | 32mm |
| Standoff | 32x25mm |
| Projection | 72mm |
| Length | 1000mm |
| CTC | 800mm |
| Finger Clearance | 40mm |
| Material | American White Oak |
| Finish | OAK/SSS |
| DDA Compliant | DDA Compliant AS1428.1 |
| Warranty | 10 Years |
| Additional Contents | 1x C0000SP60 32mm Square Washer & Bolt Pack |
| Diameter | 32mm |
| Standoff | 32x25mm |
| Projection | 72mm |
| Length | 1000mm |
| CTC | 800mm |
| Finger Clearance | 40mm |
| Material | American Walnut |
| Finish | WAL |
| DDA Compliant | DDA Compliant AS1428.1 |
| Warranty | 10 Years |
| Additional Contents | 1x C0000SP60 32mm Square Washer & Bolt Pack |
CUSTOMISATION STARTS HERE
Transform your vision into reality with our custom design service - perfectly curate and elevate any project with our wide range of customisation services.